دوربین

Showing 1–20 of 150 results

کالاهای موجود

در این دسته از محصولات فروشگاه اینترنتی موسسه طبیعت آسمان شب، احتمالاً بزرگ‌ترین مجموعه از دوربین‌های دوچشمی و تک‌چشمی در ایران را خواهید یافت. برای نجوم، شکار، قایقرانی و دریانوردی، تماشای پرندگان یا صرفاً برای تماشای عمومی طبیعت و یا استفاده در سالن‌های اجرای زنده و ورزشگاه‌ها به دنبال دوربین هستید؟ اینجا، دوربین دوچشمی یا تک‌چشمی مناسب خود را پیدا خواهید کرد!

دوربین دوچشمی شکاری
در حقیقت دوربین‌های شکاری دو وظیفه اصلی را برای ما انجام می‌دهند. یک گردآوری نور بیشتر به نسبت چشم ما و دوم بزرگ‌نمایی. در واقع این دوربین‌ها مانند دو چشم بسیار بزرگ برای ما عمل می‌کنند و کمک می‌کنند تا سوژه‌ها و اجسام دور را با جزئیات بیشتر، بزرگ‌تر و به بهترین شکل ببینیم.
روی تمام دوربین‌های دوچشمی استاندارد و باکیفیت، یک سری اطلاعات مفید در مورد دوربین و خصوصیات آن درج شده‌است. اولین اعدادی که برای ما اهمیت دارند به‌صورت ۲ عدد و یک علامت x مشخص می‌شوند. به طور مثال 10×42 یا 8×32. رقم اول به همراه x نشان‌دهنده میزان بزرگ‌نمایی و عدد دوم بیانگر اندازه عدسی شیئی به میلی‌متر است. یعنی یک دوربین 10×42 ، ده برابر بزرگ‌نمایی دارد و قطر عدسی شیئی آن ۴۲ میلی‌متر است.
عدد دیگری که معمولاً روی دوربین‌های دوچشمی درج می‌شود نشان‌دهنده میدان دید دوربین در فاصله ۱۰۰۰ متری است. به طور مثال وقتی دوربینی ۱۰۰ متر میدان دید دارد، یعنی اگر سوژه‌ای با عرض ۱۰۰ متر در فاصله یک کیلومتری شما باشد، به طور کامل در میدان دید شما قرار می‌گیرد. میدان دید وسیع به ما کمک می‌کند تا سوژه‌ها و یا حیوانات و پرندگان را راحت‌تر پیدا کنیم.
اگر از علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی هستید همراه داشتن یک دوربین دوچشمی جمع‌وجور و سبک قطعاً سفر و گشت و گذارتان را هیجان‌انگیزتر خواهد کرد. دیدن حیوانات و موجودات زنده در دل جنگل با بزرگ‌نمایی مثلاً ۱۰ برابر بسیار جذاب و لذت‌بخش است.
برای دیدن مسابقات ورزشی و یا اجراهای زنده می‌توانید از دوربین‌های کوچک‌تر استفاده کنید و تمام جزئیات را از فاصله نزدیک‌تری مشاهده کنید.

اگر از علاقه‌مندان به آسمان شب و رصد اجرام آسمانی هستید، دوربین دوچشمی یک ابزار بی‌نظیر برای شماست. اگر کمی از آلودگی نوری شهرها فاصله بگیرید و دوربین دوچشمی نسبتاً بزرگ با قطر دهانه ۵۰ میلی‌متر به بالا داشته باشید، اجرام بسیار زیاد و زیبایی هستند که می‌توانید ساعت‌ها از رصد کردنشان لذت ببرید.

چرا دوربین‌های دوچشمی با ویژگی‌هایی مانند بزرگ‌نمایی، قطر عدسی شیئی و میدان دید قیمت متفاوتی دارند؟
در واقع آن چیزی که قیمت یک دوربین دوچشمی را مشخص می‌کنند چیزی جدای از این اعداد و ارقام است. کیفیت عدسی‌های به‌کاررفته، ساختار منشور، پوشش و اندود روی سطوح اپتیکی و مواردی از این دست هستند که قیمت یک ابزار اپتیکی را افزایش می‌دهند.

هنگام انتخاب یک دوربین دوچشمی چه ویژگی‌هایی به جز بزرگ‌نمایی و میدان دید اهمیت دارند؟
در ابتدا چیزی که مهم است نوع کاربری شماست. یعنی اگر می‌خواهید به مشاهده طبیعت و حیات‌وحش بروید، دوربین‌های 10×42 یا 8×42 مناسب شما هستند. اما اگر قصد رصد آسمان را دارید به طور حتم باید دوچشمی که تهیه می‌کنید حداقل قطر دهانه ۵۰ میلی‌متر داشته باشد. گزینه‌های مناسب‌تر برای رصد آسمان دوربین‌های 15×70 و 20×80 هست. و همین‌طور اگر قصد دریانوردی دارید دوربین دوچشمی 7×50 برای شما مناسب‌تر است. اما ویژگی‌هایی مانند ضد آب و ضد بخار بودن، پوشش لاستیک روی دوربین برای جلوگیری از لغزش دوربین، نوع منشور و مواردی از این دست نیز در انتخاب دوربین تاثیرگذار هستند.

خرید اینترنتی و آسان دوربین دوچشمی و تک‌چشمی
فروشگاه اینترنتی موسسه طبیعت آسمان شب سعی کرده است تا با فراهم‌کردن گسترده‌ترین مجموعه دوربین‌های شکاری و رصدی در ایران، دست شما کاربران عزیز را در انتخاب دوربین بسیار باز بگذارد. اینجا می‌توانید دوربین‌های دوچشمی طبیعت‌گردی، پرنده نگری، شکاری، نجومی را با ویژگی‌های مختلف و مناسب شرایط خود را بیابید، با هم مقایسه کنید و مطمئن باشید می‌توانید با مشاوره همکاران ما ابزاری منطبق با نیاز خود را خریداری کنید.
ما در آسمان شب دوربین‌ها و محصولات به‌روز از معتبرترین برندهای دنیا مانند سلسترون (Celestron) آمریکا، برسر (Bresser) آلمان، ویکسن (Vixen) ژاپن و تعداد زیادی از برندهای دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

اطلاعات بیشتر ...