تلسکوپ اشمیت کاسگرین 9.25 اینچی CGX 925 EdgeHD Computerized سلسترونسفارشیCelestron CGX 925 EdgeHD Computerized Telescope

برند Celestron شناسه محصول: 12056 دسته: ,
  • اپتیک 9.25 اینچی EdgeHD
  • پایه کاملا کامپیوتری CGX
  • اندود StarBright XLT
نقد و بررسی اجمالیCelestron CGX 925 EdgeHD Computerized Telescope

اگر به دنبال تلسکوپی برای عکاسی با وضوح بالا هستید که تصاویر واضح و روشنی با میدان مسطح تولید کند، سراغ سلسترون 9.25 اینچی EdgeHD اشمیت-کاسگرین آپلاناتیک با مقر استوایی CGX GoTo را بگیرید! اخترشناسان آماتور برای سال‌ها رابطه عاشقانه‌ای با اپتیک 9.25 اینچی سلسترون داشته‌اند، زیرا در حالی که تلسکوپ 9.25 اینچی به طور قابل ملاحظه‌ای نور بیشتری نسبت به مدل 8 اینچی جمع‌آوری می‌کند، از 11 اینچی قابل حمل‌تر است و تنها 10 کیلوگرم وزن دارد. اپتیک‌های Edge HD تصاویری به‌طور شگفت‌انگیزی صاف و بدون انحراف در میدان دید تولید می‌کنند. از نگاه به ستاره‌ها با چشمی‌های زاویه باز فوق‌العاده خوشتان می‌آید، و تصاویر نجومی شما از لبه تا لبه واضح خواهند بود.

ویژگی‌های پایه CGX

سلسترون پایه CGX را با در نظر گرفتن نیازهای رصدگر چشمی و عکاس نجومی دوباره طراحی کرد. مهندسان در سلسترون هدفی داشتند و آن هدف ایجاد پایه استوایی آلمانی یا GEM بود که ظرفیت بار چشمگیری داشته باشد، قابلیت‌های ردیابی که عکاسان نجومی پیشرفته را خوشحال می‌کند و نرم‌افزاری که می‌تواند عملیات از راه دور را فراهم کند. با این حال، با علم به اینکه بیشتر منجمان آماتور هنوز دوست دارند با تلسکوپ خود برای رصد به مکان‌های آسمان تاریک سفر کنند، پایه جدید باید قابل حمل باشد.

استحکام و قابلیت حمل

برای قوی‌تر کردن و در عین حال قابل حمل بودن CGX، مهندسان سلسترون با کوتاه‌تر کردن پایه و کمی محکم‌تر کردن شروع به کار کردند. این طراحی، پایه‌ای فشرده‌تر و در عین حال پایدارتر را ایجاد می‌کند. سپس، آنها مقداری از وزن CGX را با برداشتن حجم از جاهایی که لازم نبود و با استفاده از نوارهای فلزی برای تقویت طراحی به طور کلی از آن خارج کردند. این تغییرات منجر به پایه‌ای با زمان میرایی کمتر و ظرفیت وزن به بار بسیار خوب شد، با ظرفیت بار 28 کیلوگرم و وزن سر پایه 22 کیلوگرم. با CGX جدید، می‌توانید به راحتی اپتیکی 11 اینچی را با تعداد زیادی لوازم جانبی بارگیری کنید و همچنان زیر محدودیت ظرفیت باشید؛ و از آنجایی که سلسترون در محاسبه عدد حداکثر بار محافظه‌کار بود، اگر کمی بیشتر هم بار بگذرید، مشکلی نخواهید داشت. کار در عرض‌های جغرافیایی بسیار کم؟ مشکلی نیست! پایه CGX می تواند به راحتی در عرض جغرافیایی 3 تا 65 درجه کار کند. سر استوایی پایه را می‌توان برای بهینه‌سازی موقعیت پایه تنظیم کرد تا مرکز ثقل بالای سه پایه باشد. می‌تواند برای دستیابی به این هدف به جلو یا عقب بلغزد و محدوده عرض جغرافیایی را که برای اکثر پایه‌های استوایی با این قیمت غیرمعمول است، امکان پذیر می‌کند.

ارگونومی و دسته‌های بزرگ

پایه Celestron CGX دارای دو دسته حمل ارگونومیک است. این دسته‌ها حمل و یا بارگیری پایه را روی سه‌پایه بسیار آسان‌تر می‌کنند. وقتی پایه را حرکت می‌دهید، فقط آن را نزدیک بدن خود نگه دارید تا وزن به درستی توزیع شود و سبک‌تر از آنچه هست احساس کنید. سلسترون همچنین دستگیره های قفل بعد و میل و همچنین دسته‌های تنظیم عرض جغرافیایی را تقویت کرده. در واقع، به دلیل رزوه‌های Acme و یاتاقان تفلون که به دستگیره‌های تنظیم اضافه شده‌اند، می‌توانید به راحتی تلسکوپ را قطبی کنید. حتی تحت بار، حرکت دستگیره نرم است. چیزهای کوچکی از این دست هستند که زمان تنظیم را سریع‌تر و رصد را لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

چرخ‌دنده‌ها و موتور

پایه استوایی CGE دارای سیستم محرک تسمه و قرقره سنگین است تا لقی را به حداقل برساند و عملکرد نرم و بی‌صدا را ارائه دهد. استفاده از سیستم تسمه و قرقره اولین مورد در سلسترون بود، بنابراین آزمون استرس انجام دادند تا مطمئن شوند تسمه‌ای را انتخاب می‌کنند که کشیده یا لیز نخورد و مطابق انتظارات آنها عمل کند. خود موتورها برای ارائه گشتاور بیشتر ارتقا یافته‌اند و در نتیجه ردیابی و چرخش بهتری دارند. در نهایت، چرخ‌دنده حلزونی برنجی با فنر و چرخ دنده حلزونی فولادی ضد زنگ، بهینه‌سازی دندانه‌های چرخ دنده را موجب می‌شوند که عملکرد ردیابی و چرخش را نیز افزایش می‌دهد. حتی پنجره شفافی در روکش موتور تعبیه شده است تا بتوانید تسمه‌ها و قرقره‌ها را در حال کار مشاهده کنید.

حسگرهای خانه، محدودیت و توقف‌های مکانیکی

امروزه بسیاری از ستاره شناسان دارای حیاط خلوت یا رصدخانه آسمان تاریک هستند و می‌خواهند که تلسکوپ و دوربین خود را از راه دور به راحتی اتاق نشیمن یا اتاق گرم خود کنترل کنند. سلسترون با افزودن ویژگی‌های مکانیکی و همچنین پیشرفته‌ترین نرم‌افزار کنترل تلسکوپ داخلی، پایهCGX  را برای کار از راه دور طراحی کرد. حسگرهای خانه به تلسکوپ اجازه می‌دهند همیشه در حالت نمایه یا خانه شروع به کار کند، حتی اگر وقتی که پایه به ناحیه دیگری از آسمان اشاره می‌کند یا برق قطع شده باشد. با فشار دادن یک دکمه، پایه CGX به خانه تعیین شده خود می‌رود و همخطی و تنظیمات مناسب خود را به خاطر می‌آورد.

ردیابی از هر دو طرف نصف النهار برای عکاسان نجومی بسیار مطلوب است. CGX تا 20 درجه از هر طرف نصف النهار را ردیابی می‌کند، و زمانی که به این حد رسید، قبل از رسیدن به نقطه ایمن توقف مکانیکی داخلی، به طور خودکار چرخش را متوقف می‌کند. این ویژگی‌ها از کشش بیش از حد کابل جلوگیری می‌کند و امکان می‌دهد بدون نگرانی در مورد برخورد دوربین با پایه‌های سه‌پایه، در محل یا از راه دور کار کنید. در واقع، بدون در نظر گرفتن این موضوع، بیشتر کابل‌کشی‌های شما ایمن خواهند بود، زیرا کابل‌های بعد و میل در داخل پایه قرار دارند تا پیچ‌خوردگی، کشیدگی و قطع اتصال را از بین ببرند.

نرم افزار قطبی‌سازی All Star

قطبی کردن تلسکوپ با نرم افزار تعبیه شده All-Star Polar Alignment روی پایه CGX انجام می‌شود. هر ستاره درخشانی را در آسمان برای قطبی کردن انتخاب کنید، لازم نیست ستاره قطبی باشد. پایه CGX به سمت موقعیت ستاره در آسمان حرکت می‌کند، و سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از پیچ‌های قطبی‌سازی ستاره را در مرکز میدان دید چشمی خود قرار دهید. هیچ دریفتی دیگر لازم نیست. نیازی به ژلار اسکوپ مستقل نیست، با این حال، اگر دوست دارید، سلسترون پلار اسکوپ ویژه CGX را به صورت لوازم اختیاری ارائه می‌دهد.

صحبت از لوازم جانبی شد، از ماژول‌های Celestron StarSense یا Celestron WiFi با CGX استفاده کنید. آنها با این پایه سازگار هستند در واقع، پایه CGX دارای دو درگاه کمکی، یک درگاه USB و یک درگاه AutoGuide است تا بتوانید از چندین لوازم جانبی قابل اعتماد استفاده کنید. یک درگاه رایانه شخصی نیز برای اتصال مستقیم به رایانه شما در دسترس است، که در آن می توانید از The Sky یا سایر نرم افزارهای آسمان‌نما برای کنترل پایه خود استفاده کنید.

نرم افزار کنترل تلسکوپ توسعه یافته توسط Planewave

CGX دارای نرم‌افزار سطح حرفه‌ای است. این نرم‌افزار مدل‌سازی چند نقطه‌ای را برای دستیابی به نشانه‌گیری فوق‌العاده دقیق ارائه می‌دهد. همچنین می‌تواند فوکوسر الکتریکی را کنترل کند، در صورتی که تصمیم به اضافه کردن آن داشته باشید، و در صورت استفاده از MaximDL که جداگانه فروخته می‌شود، برای دوربین عکاسی شما قابلیت حل صفحه (Plate Solving) را ارائه می‌دهد.

Celestron NexStar + کنترلر با USB

کنترلر دستی NexStar+ سلسترون ارتقا یافته است تا یک درگاه USB در انتهای خود داشته باشد، به این معنی که دیگر نیازی به آداپتور RS232 به USB ندارید. با فشردن یک دکمه می‌توانید از بیش از 40000 شی بازدید کنید، بهترین اجرام آسمان را با حالت تور ببینید، تلسکوپ خود را به صورت قطبی تراز کنید و موارد دیگر. صفحه نمایش LCD 16 کاراکتری دو خطی به راحتی قابل خواندن است و دکمه های بزرگ روی صفحه کنترل با یک درخشش ملایم قابل تنظیم روشن می‌شوند تا کارکردن پایه خود را در تاریکی آسان کند. کنترلرNexStar+ قابل ارتقا فلش است و همیشه می‌توانید آخرین به روزرسانی‌ها را در وب سایت سلسترون بیابید.

صفحه زین دوتایی

دیگر نگران این نباشید که آیا لوله تلسکوپ‌تان با زین پایه انتخابی شما هماهنگ است یا خیر! Celestron CGX اکنون با صفحه زین دوتایی بسیار زیبا عرضه می‌شود. صفحات دم‌چلچله‌ای به سبک Losmandy (CGE) یا Vixen (CG-5) و همچنین دم‌چلچله‌ای از AstroPhysics، ADM و موارد دیگر را می‌پذیرد.

سه پایه بهبود یافته برای ثبات بیشتر و سهولت استفاده

سه پایه CGX از چند جهت بهبود یافته است. پایه‌های سه‌پایه برای پایداری بیشتر بازتر شده‌اند، و پایه‌های سه‌پایه فولادی با قطر 2 اینچ دارای علامت‌های درجه‌بندی هستند تا تراز کردن آنها راحت‌تر باشد. دستگیره‌های قفل پایه  به‌جای بیرون، به سمت داخل هستند، بنابراین سیم برق یا ساق شلوارتان به آنها گیر نمی‌کند. در نهایت، سینی نگه‌دارنده سه‌پایه/چشمی می‌تواند وقتی سه‌پایه برای ذخیره‌سازی یا حمل‌ونقل جمع می‌شود در جای خود باقی بماند. وقتی در جای خود قرار دارد، سینی سه چشمی 1.25 اینچی، دو چشمی 2 اینچی و گوشی یا تبلت و دیگر لوازم کوچک را در خود جای می‌دهد.

مشخصات کلیCelestron CGX 925 EdgeHD Computerized Telescope
مشخصات اپتیکی
نوع اپتیک

بازتابی

طراحی اپتیکی

اشمیت-کاسگرین

فاصلۀ کانونی (میلی‌متر)

2350 میلیمتر

نسبت کانونی (/f)

10

اندود

Starbright XLT

گردآوری نور (نسبت به چشم انسان)

1127 برابر چشم

حد قدر (نظری)

14.4

وزن لولۀ اپتیکی

10 کیلوگرم

طول لوله

550 میلیمتر

دیگر مشخصات تلسکوپ
نوع مقر

استوایی

نوع پایه

سه‌پایه

جنس پایه

استیل

کنترل‌گر GoTo

دارد

ردیاب

دارد

کاربرد ابزار
ماه و سیارات

بله

اعماق آسمان

بله

عکاسی نجومی

بله

رصد خورشید

خیر (مگر با فیلترهای خورشیدی مناسب)

مناسب برای
رصدگر باتجربه

بله

عکاس آسمان شب

بله

سایر مشخصات
مدل

آلمانی

نظرات کاربرانCelestron CGX 925 EdgeHD Computerized Telescope

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید: فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید. بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید. به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تلسکوپ اشمیت کاسگرین 9.25 اینچی CGX 925 EdgeHD Computerized سلسترون”

دیدگاهها0

  • جدیدترین
  • مفیدترین
  • دیدگاه خریداران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نقد و بررسیCelestron CGX 925 EdgeHD Computerized Telescope