اشمیت کاسگرین CGX-L 1100 EdgeHD سلسترون 11 اینچی کامپیوتریسفارشیCelestron CGX-L 1100 EdgeHD Computerized Telescope

شناسه محصول: 12076 دسته: ,
 • اپتیک اشمیت کاسگرین 11 اینچی
 • اپتیک آپلانتیک با f/10
 • اندود StarBright XLT
 • دریچه‌های تهویه لوله تلسکوپ مجهز به میکرو فیلترهای 95 میکرونی
 • دارای قابلیت فستار Fastar

تماس بگیرید

مقایسه
آیا قیمت مناسب‌تری سراغ دارید؟
بلیخیر
نقد و بررسی اجمالیCelestron CGX-L 1100 EdgeHD Computerized Telescope

این تلسکوپ 1100 EdgeHD CGX-L سلسترون رویایی است که به حقیقت پیوسته است! مجموعه لوله تلسکوپ CGX-L 11 اینچی EdgeHD سلسترون برای رصد چشمی یا عکاسی عالی است و اپتیک بدون انحراف آن میدانی مسطح با ستاره‌های گرد زیبایی از لبه به لبه ایجاد می‌کند، خواه از یکی از چشمی‌های میدان گسترده امروزی یا دوربین CCD اختصاصی یا DSLR استفاده می کنید. برای تلسکوپی چنین منحصربفرد باید پایه‌ای به همان اندازه منحصربفرد داشته باشید، و با CGX-L سلسترون نمی‌توانید اشتباه کنید! با سهولت، و همچنان با دقت بسیار بالا رصد و ردیابی کنید. ویژگی‌هایی مانند قطبی کردن به کمک نرم‌افزار، مدل‌سازی چند نقطه‌ای، حل صفحه (Plate Solving)، چرخ دنده حلزونی فنری، چهار پورت AUX برای لوازم جانبی، دو پورت AutoGuider، سنسور خانه و سنسورهای محدودیت و موارد دیگر Celestron CGX-L را به پایه‌ای عالی تبدیل می‌کند و سه‌پایه کاملاً بازطراحی‌شده آن، با پایه عریض و پایه‌های قطر 2.75 اینچی، تلسکوپ و دیگر ابزارهای شما را به راحتی پشتیبانی می‌کند.

اپتیک‌های EdgeHD سلسترون به خاطر تصاویر بدون کما و با دقتی تا لبه میدان به خوبی شناخته شده‌اند و با سنسورهای فول فریم و همچنین چشمی‌های میدان بسیار عریض امروزی به خوبی کار می‌کنند. در واقع، اپتیک‌های EdgeHD می‌توانند تصاویری سه برابر صاف‌تر از اشمیت کاسگرین‌های استاندارد تولید کنند و حتی در مقایسه با طراحی‌های بدون کمای رقبا، بهبود یافته‌اند. جابجایی تصویر با افزودن دستگیره‌های پشتیبانی از آینه کاهش یافته تا اپتیک در هنگام عکاسی یا پیمایش در آسمان در جای خود بی‌حرکت بماند. دریچه‌های تهویه لوله اپتیکی دارای فیلتر مشبک 95 میکرونی یکپارچه اجازه خروج هوای گرم از پشت آینه اصلی برای خنک شدن سریعتر را مهیا می‌کنند. در نهایت، EdgeHD یازده اینچی با Fastar، همراه لوازم جانبی مربوطه که می‌تواند آن را به سیستم عکاسی سریع f/7 تبدیل کند، سازگار است.

ویژگی های CGX-L Mount

 •      CGX-L دارای چرخدنده حلزونی بزرگ‌تر با قطر 144 میلی‌متر برای تحمل بارهای سنگین‌تر و ردیابی دقیق آن‌ها است. چرخدنده حلزونی از برنج ساخته شده و دارای فنر است و همراه با دنده حلزونی فولادی ضد زنگ ترکیب بسیار خوبی را ایجاد می‌کنند و اصطکاک را کاهش می‌دهند و سیستم محرک نرمی ایجاد می‌کنند.
 •     موتورهای بعد و میل مورد استفاده در پایه CGX-L سلسترون دارای گشتاور بیشتری برای بهبود ردیابی و چرخش تحت بار هستند. با کار کردن با سیستم محرک، کمترین پس‌زنی و لقی عملکرد را بدون نگرانی تجربه خواهید کرد. حتی می‌توانید کار دنده‌ها را از طریق پنجره‌های پوشش موتور تماشا کنید!
 •     سلسترون تعداد پورت‌های کمکی (AUX) را به چهار افزایش داده است، و حتی یک پورت راهنمای خودکار (Auto Guide) اضافی اضافه کرده است تا حداکثر انعطاف را در مورد لوازم الکترونیکی داشته باشید. دو پورت AUX و یک پورت Autoguider درست در زیر زین دم چلچله‌ای تعبیه شده‌اند که اتصال لوازم جانبی اضافی مانند ماژول StarSense یا WiFi را آسان می‌کند و نگران نباشید که سیم هنگام حرکت پایه مشکلی ایجاد کند. در مورد کابل کشی صحبت می‌کنیم، موارد مورد نیاز برای کارکرد استقرار به صورت داخلی اجرا می‌شوند، بنابراین حتی اگر CGX-L خود را از راه دور استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران مشکلات کابل باشید.
 •     توقف کننده‌های مکانیکی و سنسورهای محدودیت در هر دو محور، CGX-L را از برخورد با سه پایه یا ایجاد فشار بی‌مورد روی کابل‌ها محافظت می‌کند. سنسورهای محدودیت تعبیه شده در واقع جلوی چرخش یا ردیابی بیشتر استقرار را قبل از اینکه CGX-L به نقطه ایمن از کار افتادن متوقف کننده مکانیکی برسد می‌گیرند.
 •     سنسورهای خانه در پایه CGX-L تعبیه شده است که آن را به انتخابی عالی برای استفاده از راه دور تبدیل می‌کند. اکنون می‌توانید همیشه پایه خود را از همان موقعیت شاخص شروع کنید، صرفنظر از اینکه آخرین بار در زمان استفاده از پایه به کجا نشانه رفته بوده است.
 •     نرم‌افزار PWI Celestron توسط Planewave Instruments، شرکتی که به خاطر تلسکوپ‌ها و پایه‌های سطح حرفه‌ای خود مشهور است، طراحی شده است. یکی از ویژگی‌های این نرم‌افزار، مدل‌سازی چند نقطه‌ای است که معمولاً فقط در استقرارهایی که هزینه بسیار بیشتری دارند، ارائه می‌شود. مدل‌سازی چند نقطه‌ای به شما امکان می‌دهد تا دقت اشاره‌کردن پایه CGX-L را افزایش دهید. این نرم افزار همچنین از روش تشخیص موقعیت نشانه‌روی تلسکوژ بر اساس آسمان قابل مشاهده توسط تلسکوژ (Plate Solving) و پشتیبانی از فوکوس می‌باشد.
 •     با تمام ویژگی‌های CGX-L، به راحتی می‌توان از این واقعیت چشم پوشی کرد که این پایه‌ای کامپیوتری است. کنترلر دستی Celestron NexStar+ دارای یک پورت USB در پایین است تا به‌روزرسانی‌ها را آسان‌تر کند. این شامل صفحه نمایش LCD روشن و خوانا، پایگاه داده 40000 جرم و انتخاب‌های متنوع در نرم افزار برای یافتن و مشاهده اجرام آسمانی است.
 •     CGX-L دارای دستگیره‌های تنظیم ارگونومیک و طراحی مجدد شده است. این دستگیره‌ها بزرگ هستند و به دلیل کاهش اصطکاک حتی تحت بارهای سنگین به راحتی قابل چرخش هستند.
 •     با CGX-L، برای قطبی کردن دقیق تلسکوپ، به جوینده، برنامه، یا سایر لوازم جانبی جداگانه نیاز ندارید. نرم افزار Polar Align قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد "All-Star Polar Alignment" را روی هر ستاره درخشانی به سرعت و با دقت انجام دهید. اگر می‌خواهید پلاراسکوپ برای قطبی کردن به روش کلاسیک استفاده کنید، سلسترون یکی را به طور خاص برای پایه CGX یا CGX-L  طراحی کرده است که جداقانه قابل تهیه است.
 •     زین دم چلچله‌ای دوتایی با طول اضافی. زین دم چلچله‌ای در CGX-L نهایت انعطاف پذیری را دارد. طول آن 270 میلیمتر (تقریباً 11 اینچ) است و صفحه دم چلچله‌ای به سبک Vixen (CG-5) یا صفحه گسترده‌تر به سبک Losmandy (CGE) را می‌پذیرد. این بدان معناست که می‌توانید تقریباً هر تلسکوپی را به سرعت و به راحتی بر روی CGX-L نصب کنید که آن را به پایه بسیار انعطاف پذیری تبدیل می‌کند.
 •     اکنون بیایید در مورد ظرفیت بار عالی CGX-L به نسبت وزن نصب صحبت کنیم. ظرفیت وزن CGX-L 38 کیلوگرم است، با این حال، سر پایه تنها 26 کیلوگرم وزن دارد. در حالی که مثل پر سبک نیست، این بدان معناست که این پایه استوایی بسیار توانا هنوز قابل حمل است. سلسترون طراحی بسیار ارگونومیک کرده است که حمل و راه‌اندازی آن را آسان‌تر می‌کند. دستگیره‌هایی تعبیه شده است تا بتوانید نزدیک بدن خود آن را حمل کنید.
 •     سه پایه CGX-L به طور کامل دوباره طراحی شده است تا ظرفیت اضافی پایه CGX-L را تحمل کند. پاهای بزرگ با قطر 2.75 اینچ برای ثبات بیشتر از حد معمول بازتر است و ارتفاع آن از 35.75 اینچ تا 52.75 اینچ قابل تنظیم است. یک سینی لوازم جانبی سنگین دارای سه چشمی 1.25 اینچی، دو چشمی 2 اینچی است و حتی دارای یک قفسه تعبیه شده است تا گوشی هوشمند یا تبلت شما را در حالت عمودی قرار دهد! حتی زمانی که سه‌پایه جمع شده است، می‌تواند در جای خود بماند و راه‌اندازی، از هم جدا کردن و ذخیره‌سازی سه‌پایه را بسیار آسان‌تر می‌کند.
 •     Celestron CGXL دارای شفت وزنه تعادل بزرگتر با قطر 31.5 میلیمتر است تا وزنه های تعادل مورد نیاز برای تعادل لوله تلسکوپ و لوازم جانبی شما را پشتیبانی کند. پایه با یک وزنه تعادل 11 کیلوگرمی همراه است. البته وزنه بیشتر به طور جداگانه در دسترس هستند. همچنین یک کابل برق DC  برای کار کردن پایه دریافت خواهید کرد. به یک سوکت فندک وصل می‌شود، به این معنی که می‌توانید CGX-L را از باتری ماشین خود راه بیاندازید یا می‌توانید از منبع DC قابل حمل استفاده کنید. آداپتور برق متناوب نیز در دسترس است اگر ترجیح می‌دهید پایه خود را با جریان برق خانگی اجرا کنید.
مشخصات کلیCelestron CGX-L 1100 EdgeHD Computerized Telescope
مشخصات اپتیکی
نوع اپتیک

بازتابی

طراحی اپتیکی

اشمیت-کاسگرین

گشودگی دهانه (میلی‌متر)
فاصلۀ کانونی (میلی‌متر)

۲۸۰۰ میلی‌متر

نسبت کانونی (/f)

10

اندود

Starbright XLT

گردآوری نور (نسبت به چشم انسان)

1593 برابر چشم

حد قدر (نظری)

14.7

توان تفکیک (ثانیه قوسی)

0.5

وزن لولۀ اپتیکی

۱۳ کیلوگرم

طول لوله

610 میلیمتر

دیگر مشخصات تلسکوپ
نوع مقر

استوایی

نوع پایه

سه‌پایه

جنس پایه

استیل

وزن قابل تحمل (کیلوگرم)

38 کیلوگرم

چشمی ۱/۲۵

دارد

جوینده

9×50

کنترل‌گر GoTo

دارد

وزنۀ تعادل (تعداد)

11 کیلوگرم

ردیاب

دارد

دیگر مشخصات دوربین
وزن

23 کیلوگرم

کاربرد ابزار
ماه و سیارات

بله

اعماق آسمان

بله

عکاسی نجومی

بله

مناسب برای
رصدگر باتجربه

بله

عکاس آسمان شب

بله

سایر مشخصات
مدل

آلمانی

وزن مقر

25 کیلوگرم

نظرات کاربرانCelestron CGX-L 1100 EdgeHD Computerized Telescope

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید: فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید. نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید. بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید. به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “اشمیت کاسگرین CGX-L 1100 EdgeHD سلسترون 11 اینچی کامپیوتری”

دیدگاهها0

 • جدیدترین
 • مفیدترین
 • دیدگاه خریداران

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

نقد و بررسیCelestron CGX-L 1100 EdgeHD Computerized Telescope