تقویم نجومی سال ۹۳
مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

تقویم الکترونیکی سال ۱۳۹۳، هدیه‌ای از طرف موسسه‌ی طبیعت آسمان شب!

تا نوروز صحنه‌ی شکوفایی طبیعت چند نفس بیش‌تر نمانده... لحظه‌ی زیبای اعتدال بهاری که همزمان با سال نوی ایرانی است نوید شروع دوباره‌ی زندگی را با خود دارد. آرزو داریم در این لحظات با شکوه طبیعت سلامتی و آرامش روزافزون برای همه‌ی هم‌نوعان‌مان در جای جای کره‌ی دوست‌داشتنی‌مان، زمین.

در این تقویم که شامل ۱۲ عکس منتخبی از بابک امین‌تفرشی در پروژه‌ی جهان در شب است رویدادهای رصدی مهم سال ۹۳ نیز گنجانده شده‌اند تا علاقه‌مندان آسمان شب بتوانند برای رصدهای خود برنامه‌ریزی کنند. ابعاد این ۱۲ تقویم‌ ماهانه برای اغلب نمایشگرهای لپ‌تاپ و دسک‌تاپ مناسب است و می‌توانید از آن به عنوان عکس پس‌زمینه استفاده کنید.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
رويدادهای نجومی هفته (۱۷ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ )
مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

برای ديدن رويدادهای نجومی اين هفته، فايل زير را دريافت كنيد.

 
چه تلسکوپی بخریم؟
مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل


امشب سه‌شنبه حدود ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه ۴ صدا و سیما همراه با بابک امین تفرشی (کارشناس) و سیاوش صفاریان (مجری و تهیه کننده) در خصوص راهنمای انتخاب تلسکوپ و ابزارهای نجومی گفتگو می‌شود.
همچنین مسابقه پیام کوتاهی خواهیم داشت که جایزه نخست آن یک تلسکوپ هشت اینج دابسونی خواهد بود و ۵۰ جایزه دیگر که به قید قرعه به شرکت کنندگان در مسابقه پیامکی داده می‌شود.

"اگر از دیدن آسمان شب لذت می برید ، تماشای آن را به دوستان خود پیشنهاد کنید"


 
رويدادهای نجومی هفته (۱۰ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ )
مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

برای ديدن رويدادهای نجومی اين هفته، فايل زير را دريافت كنيد.

 
گزارش کارگاه دو روزه‌ی نجوم رصدی
مشاهده در قالب PDF
چاپ
فرستادن به ایمیل

موسسه‌ی طبیعت آسمان شب در روزهای 1و2 اسفند با همکاری مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران با برگزاری کارگاه نجوم رصدی میزبان بیش‌از 100 نفر از دوستداران آسمان شب از سراسر ایران بود.


در این کارگاه 2 روزه برای پیوند دادن علاقه‌مندان با دنیای بی‌انتهای بالای سرمان سعی کردیم از بهترین افراد و امکانات موجود استفاده کنیم. مدرسان این کارگاه بابک امین‌تفرشی، کاظم کوکرم و آریا صبوری بودند که شرکت‌کنندگان را با مفاهیمی چون کره‌ی آسمان، صورت‌های فلکی، رصد با چشم غیرمسلح، نرم‌افزارهای رصدی، ابزارهای رصدی، رصد اجرام ژرف و ... آشنا کردند. علاوه بر کارگاه فشرده، برنامه‌های دیگری نیز تدارک دیده شده بود که از جمله‌‌ی آن‌ها می‌توان به نمایش آسمان‌نمای بادی، رصد آسمان در پشت‌بام مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران، فروش کتاب،فیلم‌های مستند‌ نجومی و برگزاری مسابقه‌ی نجومی اشاره کرد. همچنین در این کارگاه به نفرات برتر کلاس‌های نجومی موسسه‌ی آسمان شب جوایز ارزشمندی از جمله تلسکوپ، دوربین دوچشمی و جوایز نقدی اهدا شد.

 

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 15

عضویت در خبرنامه

بالا